Beyazperde · 6 Ocak 2010

Film Tanıtım: Pirates of Caribbean: Death Man’s Chest

Havva Tunç

Filmi sinemada seyretmek, hele seyredilen film Johnny Deepp’in oynadığı bir korsan filmi ise benim için film seyretmek seyretmenin ötesinde başka bir şeye dönüşüyor. Bir şölene, iki saatlik görsel bir şölene dönüşüyor, sinemaya gitmek.

Orijinal ismi “Pirates of Caribbean: Dead Man’s Chest “olan Jack Sparrow rolüyle korsan olmayı ve korsancılık oynamayı başarılı bir şekilde gerçekleştiren Johnny Deepp’in başrolü oynadığı “Ölü Adamın Sandığı” izlenmesi gereken filimler listesinin başında yer almaktadır.

Johnny Deepp,  Kaptan Sparrow rolünde gerek makyajıyla gerek kostümüyle gerekse diğer oyuncularla olan uyumuyla seyirciye keyifli anlar yaşatıyor.

Seyirci, sinemadan küçük bir yaramaz çocuk edasıyla çıkıyor, “acaba bir daha mı seyretsem” diye kendi kendiyle konuşurken, sokağın gürültüsüyle kendine geliyor, “yeter artık eve gideyim” diyor.

Filmin içeriği hakkında bir şeyler söylememim gereksiz olduğunu düşünüyorum.  Söylenecek tek şey, dört dörtlük bir korsan filmidir. Yönetmen, seyirciye ” hadi gelin korsancılık oynayalım”  mesajını veriyor ve film bittiğinde de “oyun bitti, hadi evinize gidin, devamı var, yakında gelecek “diyor.