Beyazperde · 7 Ocak 2010

Film Tanıtım: Little Children

Havva TUNÇ 

“Tutku Oyunları” olarak Türkçeye çevrilen “Little Children” komedi drama türünde yapılmış bir film.

Duygusal birlikteliklerde (evlilik, birlikte yaşam gibi) tarafların, birbirlerini sevmelerine rağmen, birbirlerine kayıtsız kalmaları, sevgilerini söylememeleri ve hatta birbirlerine karşı ilgisiz olduklarını beden diliyle ifade etmeleri, birbirlerinden uzaklaşmalarına yol açar. Sonuçta bu birliktelik; evlilikse boşanmayla,  birliktelikte yaşamsa ayrılıkla, arkadaşlıksa kavgayla veya başka bir eylemle noktalanır.      

“Little Children” evli iki çiftin birbirlerine karşı kayıtsız kalmaları sonucunda Kate Winslet ve Patrick Wilson sevgiyi aşkı ve seksi dışarıda ararlar. K.Winslet ile P.Wilson’nın  çocuklarını götürdükleri oyun parkında tesadüfen tanışmaları onları bir araya getirir.Yüksek frekansta yaşadıkları tutkuları, yani duygusal birliktelikleri, eşleri tarafından dışlanmaları sonucu olmuştur. Zaman zaman bu durumu kafalarında sorgularlar ve bu durumdan duydukları rahatsızlığı birlikte yaşamaya karar vererek noktalarlar. Ancak aldıkları bu kararın uygulanabilirliğinin kolay olmadığını ve gerçekte bu durumu istemediklerini fark ederek gerçek eşlerine dönerler.  

Filmde ulaşılan sonuca gerçek yaşamda ulaşabilmek o kadar kolay olmadığı gibi olaylar daha dramatik bitebilmektedir. Mutlu sonların genellikle filmlerde olduğu unutulmamalıdır. 

Çiftler sorunlarının üstesinden gelebilmek için önce birbirlerine karşı kayıtsız olmaktan vazgeçecekler  sonra bu filmi seyredecekler daha sonrada……

Kanımca, finalin mutlu sonla bitme olasılığı yüksektir. İyi seyirler.  

Filmin Künyesi 

Başoyuncular Kate Winslet, Jennifer Connelly, Patrick Wilson, Jackie Earle Haley, Gregg Edelman
Directed Todd Field
ProducedSüre/Ülke Kent Alterman, Toby Emmerich, Patrick Palmer 2 saat 17 dakika/USA